Rodinné centrum Heřmánek Přátelský, inspirativní a bezpečný prostor pro celou rodinu.

KALENDÁŘ AKCÍ

KONTAKT

ADRESA:  Náves Svobody 41,
                  Olomouc - Holice 

TELEFON: +420 736 783 629

                  +420 777 007 279

EMAIL:  rc-hermanek@seznam.cz


 

              HDRY_BARVA-page-001

 

NOVINKY NA E-MAIL

Zaregistrujte svou e-mailovou adresu a získejte přehled o všech důležitých aktualitách a novinkách!

PODPOŘTE NÁS

 

 Transparentní účet pro pomoc RC Heřmánek

  2901806692/2010


 

 

GIVENIO -  http://www.givenio.org/cs/registration/user/?form[org]=Rodinné

 

 


 

DOBROMAT - https://dobromat.cz/podporim/rc-hermanek

 https://dobromat.cz/data/banners/banner-200.cs.png

 


 

 

 


 

 

 

PODPOŘENO

Aktivity RC Heřmánek  jsou podpořeny z dotačního programu Rodina  MPSV ČR, statutárním městem Olomouc a Olomouckým krajem.

     image001

 

Připravujeme

 

 


 

Milí heřmánkovští přátelé,

myslíte, si, ľe svět je v pořádku, kdyľ si lidé pomáhají? Kdyľ se neostýcháme pomoc v potřebné chvíli dát, ale také ji přijmout?

RC Heřmánek je tady stále, i v této době plné napětí, nejistoty a zmatku.

Nabízíme vám:

On-line konzultace/poradenství: psycholoľka speciální pedagoľka personalistka

Materiální pomoc: potraviny z potravinové banky (vyzvednutí v RC Heřmánek)

Zprostředkování dobrovolníka/studenta na pomoc s pohlídáním dětí, doučováním…

Spousta rodičů, speciálně ľen je zvyklá fungovat bez pomoci druhých, protoľe to vnímají jako osobní selhání. Důkaz toho, ľe to sami/y nezvládli/y. Mnozí lidé pomoc dávají, ale přijmout ji nedokáľou s argumentem, ľe někteří lidé jsou na tom i hůř. To je jistě pravda, ale není lepší si o pomoc říci dříve, neľ je člověk fyzicky i psychicky zcela vyčerpaný?

V případě zájmu o jakoukoliv formu nabízené podpory nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu .


 

Kurz pro maminky samoživitelky na podzim 2020 v RC Heřmánek :

Jste s dětmi sama? Jste silnější, než si myslíte

Jste z jakéhokoli kraje mimo hl. město Prahu? Máme pro vás podzimní program ZDARMA, který vás posune v pracovním životě!

Ženy, které jsou na výchovu dětí samy (nebo převážně samy), mají často pocit, že se točí v začarovaném kruhu. Práce často není valná, ale není čas (a ani energie) přemýšlet o něčem lepším. Dnes jim navíc hrozí, že o ni v tíživé situaci některých zaměstnavatelů přijdou.

Poznáváte se v tom? Máme pro vás řešení.

Pokud jste aktivní a nebojíte se změny, pomůžeme vám nasměrovat se k dobře placené perspektivní práci v perspektivních oborech označovaných jako  STEM, kam patří vědecké obory, technologie, inženýrství a matematika.

V našem novém programu se nejprve zorientujete ve své současné životní situaci a ve svých potřebách. Pak vám zkušené profesionálky z oborů STEM a personalistiky pomohou zjistit, jaké příležitosti v této oblasti máte a jak překonat zdánlivé i skutečné překážky na cestě k úspěchu. Na vaší cestě vás podpoří i tým našich poradkyň/poradců a kouček/koučů.

 

Kde? V Praze, Ústí nad Labem a v Olomouci. Pokud situace dovolí, pak se sejdeme osobně, ale program může proběhnout i online. Přesné termíny programu jsou uvedeny níže a v registračním formuláři.

Kdy? Workshopy: podzim 2020. Poradenství, koučování a individuální konzultace s mentorkami: podzim 2020 – jaro 2021. Závěrečné síťovací setkání: jaro 2022

Pro koho? Program je pro matky dětí do 15 let, které své děti vychovávají (převážně) samy, nebo jsou ohrožené sólo rodičovstvím. Můžete být z celé ČR s výjimkou Prahy (to je bohužel podmínka dotace). Do prvního běhu můžeme přijmout 12 žen.

Co to stojí?  Kurz je zdarma. Je určen pro ty, kdo jsou ochotné věnovat svůj čas a sílu nejen účasti na workshopech, ale zejména tomu, změnit svůj pohled na sebe a na svět práce.

Co za to dostanete?

Celkem pět dnů nabitých akčních workshopů na téma:

 • Co je můj sen
 • Jaké jsou moje silné stránky a jak je nejlíp využít
 • Jak se na trhu práce nejlépe prodat: osobní branding a marketing
 • Prostor pro růst: kde ho hledat a jak si ho zařídit
 • STEM: příležitosti, které by vás nenapadly
 • Jak získávat spojence pro své cíle
 • Well-being
 • Bouráme skleněný strop: jak vyjednávat o dobrých pracovních podmínkách a platu
 • Leadership

Po 5 hodinách poradenství dle vaší volby (psychologie, právo, kariéra) a koučování, 3 hodiny individuálních konzultací s mentorkami

A na jaře 2022 vás pozveme na velké síťovací setkání, kde se setkáte s účastnicemi i mentorkami ze všech regionů.

Jak vám účast můžeme usnadnit?

Chápeme, že sólo mámy to nemají snadné. Proto vám nabízíme pomoc, abyste program mohly v klidu absolvovat:

 • pohlídáme vaše děti nebo vám nabídneme příspěvek na hlídání dětí (dle regionu) během workshopů i závěrečného síťovacího setkání 
 • proplatíme zpáteční jízdenku z místa bydliště do místa konání workshopů a dále ubytování (vždy na noc před workshopem)
 • nabídneme vám příspěvek na hlídání dětí v době, kdy budete využívat poradenství, koučování nebo individuální konzultace 

 

Termíny: podzim 2020

Olomouc

 • úvodní dvoudenní workshop: 21.1 - 22.1.2021
 • jednodenní workshopy: 12.3. 2021, 26.3.2021 a 9.4.2021
 
 
Přihlásit se můžete na stránkách Aperio https://aperio.cz/portfolio/sama-ale-silna-proti-diskriminaci-matek-na-trhu-prace/

 

 

 


 

   Logo OPZ barevné               Logo RC Heřmánek   

 

Rodičům naproti      

Podpora pro rodiče dětí od 0 do 10 ti let

Realizace 1. 1. 2020 - 31. 12. 2021

číslo projektu CZ.03.2.X/0.0/0.0/17_076/0011468

Rodina s malými dětmi se na počátku nachází ve velmi křehkém období a prochází hned několika zátěžovými zkouškami. Ve chvíli, kdy se partnerský pár rozroste o miminko, dochází k zásadní změně rolí. Z muže a ženy se najednou stanou tatínek a maminka, zároveň ale zůstávají partneři. Z pracující ženy se stane pečující maminka. V době rodičovské se finanční příjem rodiny mění a muž se (většinou) stává výhradním živitelem rodiny. S příchodem dítěte přichází úplně nová zodpovědnost za jeho výchovu. Ve chvíli, kdy dítě dosáhne školkového věku, nastává další velká změna, kdy se pečující rodič vrací do práce. Dochází k novému přenastavení rolí v rodině. Tlak dnešní společnosti na dokonalost, který je posilován často jednostranným pohledem na ženu-matku v médiích, vede často k nenaplnění přání o ideálním fungování rodiny a pocitu zklamání.  

Tyto výzvy potkávají každou rodinu a záleží na tom, jak se k nim rodiče postaví. Ukazuje se, že čím dřív se o věcech začíná mluvit, tím je větší naděje, že problémy nenastanou a děti budou vyrůstat v láskyplném prostředí, ve kterém je dobře všem členům rodiny. Ne vždy se ale rodina nachází v jednoduché situaci, ne vždy má sílu vyřešit vše sama, a ne vždy to partnerství v pořádku ustojí.

Rodinné centrum je prostor, kde je možné v bezpečném prostředí sdílet své starosti či nejistoty, získat podporu a případným problémům tak předcházet. Na základě tohoto našeho přesvědčení se nám povedlo získat finance na projekt, který pomáhá rodinám při počátečních potížích a poskytuje podporu pro vypořádání se s výzvami rodičovství. Projekt se jmenuje Rodičům naproti a jeho smyslem je podpora rodin s dětmi (od narození do cca 10 let) pomocí poradenství a organizování podpůrných skupinek zaměřených na oblast partnerství, výchovy a péče o děti či slaďování rodinného a pracovního života. Projekt potrvá 2 roky, podpoří minimálně 30 rodin (či jednotlivých rodičů) a bude probíhat v RC Pastelka v Líšni a v RC Heřmánek v Olomouci. Aktivity budou v průběhu projektu přizpůsobovány potřebám rodičů a dětí. První podpůrné programy pro rodiny začnou v březnu 2020.

Oblasti podpory

 • Výchova a péče
 • Sociálně – právní
 • Partnerství
 • Slaďování rodinného a pracovního života

Typy podpory

 • individuální a párové poradenství,
 • malé podpůrné skupinky,
 • velké celodenní skupiny,
 • moderované diskuse.

Všechny projektové aktivity jsou vedeny experty, kteří mají v daných oblastech dlouholeté zkušenosti.

Celkový rozsah jednotlivých aktivit projektu je stanoven na min. 40 hodin/projekt a aktivity musí obsahovat všechny tři oblasti podpory.

Zapojení do projektu je bezplatné, pouze vybíráme kauci 500,- Kč, která je vratná v případě splnění 40h podpory. 

S rodiči (alespoň s jedním z nich), kteří mají zájem v projektu spolupracovat, uzavřeme dohodu, jejímž předmětem budou výše zmíněné informace. 

Pokud máte zájem se do projektu zapojit, kontaktujte nás:

Mail:  ,

Mob. 736783629 (Majka Veselá),

Mob. 604339220 (PhDr. Petra Tenglerová)

nebo osobně v RC Heřmánek.  

 

Těšíme se na Vás. 


 

 

DĚKUJEME:

          Koupelny Olomoucimage005 Portál První pomoc živěKoyo_průhledné pozadí     

Mezi námi      logo_machovskyVictoria