Rodinné centrum Heřmánek Přátelský, inspirativní a bezpečný prostor pro celou rodinu.

KALENDÁŘ AKCÍ

KONTAKT

ADRESA:  Náves Svobody 41,
                  Olomouc - Holice 

TELEFON: +420 736 783 629

                  +420 777 007 279

EMAIL:  rc-hermanek@seznam.cz


 

              HDRY_BARVA-page-001

 

NOVINKY NA E-MAIL

Zaregistrujte svou e-mailovou adresu a získejte přehled o všech důležitých aktualitách a novinkách!

PODPOŘENO

Aktivity RC Heřmánek  jsou podpořeny z dotačního programu Rodina  MPSV ČR, statutárním městem Olomouc a Olomouckým krajem.

     image001

 

Proti rozvodovosti bojují rodinná centra vzděláváním rodičů

« zpět

Olomouc, 12. května 2014 – Jako příležitost setkat se svými příznivci a představit svou činnost zájemcům z řad veřejnosti vnímá Rodinné centrum Heřmánek oslavu 8. výročí svého vzniku, která se koná 14. května od 9 do 12 hodin a nebude na ní chybět dort se svíčkami, divadelní představení pohádky O veliké řepě a další zábavný program pro malé i velké návštěvníky.

„Do Holice jsem se přistěhovala v roce 2004 a neměla jsem ve svém okolí žádné spřízněné duše. Heřmánku vděčím za své začlenění do místní komunity a za spoustu nových dobrých přátel. A centru se snažím pomáhat i dnes, kdy mám jiné zaměstnání a děti jsou velké,“ říká Alena Čotková, matka tří dětí. Vyjít si alespoň jednou v týdnu mezi maminky a popovídat si o problémech a radostech rodičovství, to na Heřmánku nejvíc oceňovala během rodičovské dovolené Lenka Sachová. „Později jsem se sama zapojila do tvorby programu a vedla jsem při mateřském centru dílnu pro rodiče s dětmi. Připadala jsem si alespoň nějak užitečná a moc mě to bavilo. Starší dcera dodnes vzpomíná, jak si chodila do Heřmánku hrát,“ dodala Sachová, která má dvě dcery (10 let a 3 roky).

Zatímco na samém začátku v roce 2006 fungoval Heřmánek jeden až dva v týdnu, dnes je otevřeno každý všední den, prakticky od rána do večera, a konají se i víkendové akce. Rodiče a prarodiče mohou s dětmi navštívit zdejší hernu nebo se zapojit do bohatého programu, nabízejícího cvičení, zpívání, tvoření pro děti a mnoho dalších aktivit. Podvečery a večery v Heřmánku pak patří dospělým (poradny, besedy, kurzy, rodičovský klub apod.).

RC Heřmánek však není jen místem pro trávení volného času rodičů a dětí. „Kromě poskytování programů je naším stěžejním posláním podpora rodin a prevence vzniku sociálně patologických jevů, jako je například domácí násilí, dluhy nebo civilizační choroby. Zvlášť v dnešní době vysoké rozvodovosti, která rodině příliš nepřeje, to vnímám jako velmi naléhavý úkol, na jehož řešení by se měla zásadně podílet právě rodinná a mateřská centra,“ řekla PhDr. Petra Tenglerová, spoluzakladatelka a manažerka rodinného centra.

RC Heřmánek se tedy zapojuje do celostátních kampaní (Celé Česko čte dětem, Světový týden respektu k porodu apod.), pomáhá ženám při návratu do zaměstnání po rodičovské dovolené (např. ESF projekt Od kočárku k podnikání), věnuje se problematice slaďování osobního, profesního a rodinného života (RC Heřmánek jako jediný v Olomouckém kraji prošel auditem Rodina & zaměstnání Ministerstva práce a sociálních věcí, čímž se zavázal dodržovat zásady prorodinně orientované personální politiky i u vlastních zaměstnanců a dobrovolníků). „Do budoucna se chceme ještě více zaměřit na vzdělávání rodičů v rodičovských kompetencích, osvětu a prosazování systémových změn v rámci prorodinné politiky. Zpětná vazba od rodičů, našich klientů, nám potvrzuje, že jsme se vydali správným směrem,“ dodala Tenglerová.

DĚKUJEME:

          Koupelny Olomoucimage005 Portál První pomoc živě

 banner techsoup.cz      ROSSMANN_Drogerie_parfumerie_1      Koyo_průhledné pozadí

Mezi námi   mladá fronta   logo_machovsky