Rodinné centrum Heřmánek Přátelský, inspirativní a bezpečný prostor pro celou rodinu.

KALENDÁŘ AKCÍ

KONTAKT

ADRESA:  Náves Svobody 41,
                  Olomouc - Holice 

TELEFON: +420 736 783 629

                  +420 777 007 279

EMAIL:  rc-hermanek@seznam.cz


 

              HDRY_BARVA-page-001

 

NOVINKY NA E-MAIL

Zaregistrujte svou e-mailovou adresu a získejte přehled o všech důležitých aktualitách a novinkách!

PODPOŘENO

Aktivity RC Heřmánek  jsou podpořeny z dotačního programu Rodina  MPSV ČR, statutárním městem Olomouc a Olomouckým krajem.

     image001

 

Heřmánek umí spojit rodinu i zaměstnání

« zpět

Heřmánek umí spojit rodinu a zaměstnání. Kdo se přidá? Děti nebo práce? Nebo snad děti v práci? Ale co na to šéf? Ten, komu se poštěstí narazit na zaměstnavatele s certifikátem Auditu rodina & zaměstnání, má vyhráno. Dilema mnoha rodin, matek i otců, zda se věnovat profesi či raději zůstat u výchovy dětí, lze totiž alespoň občas vyřešit i ke všestranné spokojenosti.

 

„Dobrovolníci, kteří u nás pracují, si mohou na pracoviště brát děti. Mají u nás stanovený systém postgraduálního vzdělávání, a přitom se mohou dobře postarat i o potomka," vysvětluje Petra Tenglerová, manažerka olomouckého Rodinného centra Heřmánek. V praxi to vypadá třeba tak, že je člověk na mateřské či rodičovské dovolené, chodí pracovat do rodinného centra, má u sebe své děti a navíc může absolvovat další vzdělávání, které uplatní v profesní kariéře. „Snažíme se o maximální vstřícnost pro zaměstnance, zaměstnankyně a dobrovolníky. Z našeho pohledu jsou děti na pracovišti vítány. Lidé u nás mají možnost pracovat z domu, mají pružnou pracovní dobu, mohou si půjčit různé pomůcky a vybavení pro děti," pokračuje Petra Tenglerová. Heřmánek své zaměstnance a dobrovolníky vzdělává v umění slaďování rodiny a profese, hospodaření s časem, v rodinných kompetencích a právech zaměstnanců.

Ministerstvo práce a sociálních věcí nedávno spustilo tento prorodinný projekt s názvem Audit rodina & zaměstnání, jehož certifikát obdrželo zatím v celé republice jen něco málo přes deset společností. Olomoucké rodinné centrum je jedním z nich, v našem kraji jako první. „Věříme, že rodičovstvím člověk získává a ne ztrácí," říká důrazně šéfka první certifikované společnosti v Olomouci. „Přála bych si, aby i další potenciální zaměstnavatelé začali brát věci tak, že matka s malými dětmi má svou hodnotu na trhu práce, něco zažila, něco se naučila, je motivovaná, zodpovědná a odolná zátěži."

certifikat-rodina-a-zamestanani

DĚKUJEME:

          Koupelny Olomoucimage005 Portál První pomoc živě

 banner techsoup.cz      ROSSMANN_Drogerie_parfumerie_1      Koyo_průhledné pozadí

Mezi námi   mladá fronta   logo_machovsky