Rodinné centrum Heřmánek Přátelský, inspirativní a bezpečný prostor pro celou rodinu.

KALENDÁŘ AKCÍ

KONTAKT

ADRESA:  Náves Svobody 41,
                  Olomouc - Holice 

TELEFON: +420 736 783 629

                  +420 777 007 279

EMAIL:  rc-hermanek@seznam.cz


 

              HDRY_BARVA-page-001

 

NOVINKY NA E-MAIL

Zaregistrujte svou e-mailovou adresu a získejte přehled o všech důležitých aktualitách a novinkách!

PODPOŘENO

Aktivity RC Heřmánek  jsou podpořeny z dotačního programu Rodina  MPSV ČR, statutárním městem Olomouc a Olomouckým krajem.

     image001

 

Finanční gramotnost 2012

« zpět

Bez zdravých financí to v rodině nejde

Vzít si půjčku? Podepsat novou smlouvu s mobilním operátorem? A co dělat, když potomek nezaplatil pokutu z MHD, a nám se najednou ozve exekutor? Ve všech těchto situacích to chce co nejvíce informací i základní povědomí o světě financí.

 

Finanční gramotnost je dnes stále důležitější schopností, podstatnou pro spokojený život. Bezplatný kurz, který nás může těmto schopnostem naučit, pořádá Rodinné centrum Heřmánek. Projekt je rozdělen do deseti tematických bloků. První z nich se odehraje už v tuto středu, 31. října pod názvem Zdravá rodina – zdravé finance, další jsou na programu postupně až do května příštího roku. Zájemci z řad rodinných a mateřských center, neziskových organizací i veřejnosti se mohou účastnit bezplatně všech bloků, nebo si dle potřeby a zájmu vybrat libovolný blok samostatně.

„Prostřednictvím projektu chceme dosáhnout toho, aby účastníci dokázali například sestavit, plánovat, vést vyvážený rodinný rozpočet, uměli navrhnout způsob řešení v případě nedostatku prostředků a naučili se zhodnotit klady a zápory aktuálně nabízených finančních produktů na trhu," říká Petra Tenglerová za RC Heřmánek. Lidé by měli vědět, kde a jak vyhledat zavčas pomoc, dozví se, jak předcházet krizovým situacím v rodině, naučí se pracovat s informacemi, jako jsou třeba smlouvy s mobilními operátory, různé „akční nabídky", pojištění, hypotéky, užívání kreditní karty, půjčky bez potvrzení příjmu a další „lákadla".

Všechny bloky kurzu se odehrávají v sídle Rodinného centra Heřmánek, a to na Návsi Svobody 38 v Olomouci – Holici, ve školící místnosti v suterénu mateřské školy. Kurz začíná v 9 hodin a trvá do 13.30. Pro zájemce je možno zajistit i hlídání dětí, a to za 50 korun na den.
Kontakty: , mob. 604 339 220, www.rc-hermanek.cz

Rodinné centrum (RC) Heřmánek vzniklo v březnu 2006, a to díky aktivnímu přístupu rodičů na rodičovské dovolené, kteří měli zájem se scházet se svými dětmi s ostatními rodinami. Jsme členy Sítě MC a Unie neziskových organizací OK. V roce 2007 jsme získali za naši činnost ocenění Společnost přátelská rodině a certifikát Laktační ligy Místo přátelské kojení. V roce 2012 jsme získali ocenění Baby Friendly Certificate.

DĚKUJEME:

          Koupelny Olomoucimage005 Portál První pomoc živě

 banner techsoup.cz      ROSSMANN_Drogerie_parfumerie_1      Koyo_průhledné pozadí

Mezi námi   mladá fronta   logo_machovsky